ikonka_telefonu +48 510 593 777 | +48 607357 123 jarkowice@wp.pl

Warto zobaczyć

Z każdej strony naszego domu znajdziemy wiele szlaków turystycznych prowadzących między innymi do Czech, na najwyższy szczyt Karkonoszy - Górę Śnieżkę jak i innych ciekawych miejsc naszego regionu. Swoje miejsce znajdzie tu każdy ! Szlaki zapewniają udany wypad narciarzom biegowym, rowerzystom, jak i pasjonatom turystyki pieszej.

Nasze propozycje na aktywny wypoczynek:

           1. TRASY KILKUGODZINNE :                                                                                                                        

Sztolnie Kowary- podziemna trasa turystyczna o długości ok. 1200 m w nieczynnej kopalni rudy uranu                                                                                         
Park Miniatur Kowary

Śnieżka- Góra 1603m n.p.mnajwyższy szczyt w Karkonoszach i jednocześnie w całych Sudetach, a także najwyższy szczyt Czech, województwa dolnośląskiego i całego Śląska. Na Śnieżkę prowadzą dwa główne szlaki turystyczne. Z naszego ośrodka prowadzi rownież piekna droga na sam szczyt od strony czeskich sąsiadów.                               

Park Miniatur Zabytków Dolnegośląska - W parku miniatur zbudowane zostały modele głównie w skali 1:25 i kilka w skali 1:50. Prezentowane obiekty to m.in. kościoły, zamki, pałace, starówki miast, ratusze, schroniska górskie itp. Miniatury są wierną kopią prawdziwych obiektów ze wszystkimi szczegółami i detalami. W Parku można zobaczyć także obiekty w całej okazałości z lat swej świetności, które obecnie popadły w ruinę, bądź są niedostępne do zwiedzania. Modele zbudowane są z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne

 

→ Zalew Bukówka

→ Przełęcz Okraj

→ Mała Upa – malownicza, najbliżej położona miejscowość u Czeskich sąsiadów.

 

2. TRASA/ WYCIECZKA CAŁODNIOWA :                

Opactwo Krzeszów

Rudawski Park Krajobrazowy - położony niedaleko Szczęśliwej Siódemki park krajobrazowy, w którym można poznać piękno Sudet, gdzie czekają na turystów dziesiątki kilometrów wspaniałych szlaków i gdzie można zarówno poznać historię, piękno przyrody jak i spędzić czas na sporcie.

Chełmsko Śl. - Domy Tkaczy - „Dwunastu Apostołów” – zespół dwunastu drewnianych domów tkaczy z 1707 roku.
Do dziś zachowało się 11 budynków i stanową kompleks najlepiej zachowanych drewnianych budynków na Dolnym Śląsku.
Są zamieszkałe i stanowią mieszkania socjalne dla mieszkańców Chełmska Śląskiego. Na dole jednego z nich urządzono i umożliwiono do zwiedzania izbę tkacką.
Można tam kupić lokalne pamiątki.

→  Karpacz – Świątynia Wang, Muzeum Zabawek, wyciąg na Kope, Bajkowa Kraina → Karpacz

Skalne Miasto - Teplickie Skały - CzechySkalne Miasto Czechy

→ Jelenia Góra

→ Termy Cieplickie , Muzeum Przyrodnicze                                                                                         

→ Szklarska Poręba – droga o stu zakrętach             

Huta szkła - Julia Piechowice - Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkują ręcznie formowane i szlifowane produkty, które wysyłane zostają na rynki całego świata i w kraju. Produkty wyróżnia na tle innych producentów tradycyjna technika wytwarzania i szeroka oferta. Wśród kolekcji znajdują się produkty nawiązujące dekoracją do wzornictwa XIX wieku, ale i bardzo nowoczesne, osadzone we współczesnej stylistyce.

Zamek Chojnik Sobieszów - zamek usytuowany nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny. Warownia znajduje się na terenie obszaru ochrony ścisłej, który jest eksklawą Karkonoskiego Parku Narodowego.

Zamek Bolków

Zamek Książ - Wałbrzych

→ Dolina ogrodów i pałaców – Karpniki, Łomnica, Wojanów, Bobrów, Pakoszów ŚNIEŻKA Z LOTU PTAKA

→ Mysłakowice – Domy Tyrolskie

→ Kamienna Góra – Muzeum Tkactwa, podziemia Arado

Safari Zoo Czechy

→ Praha

 

 

Fotogaleria atrakcji turystycznych ↓

                                                                       

 

                     Krzeszów Opactwo           Sztolnie Kowary               Zamek Książ Wałbrzych

                                        Bazylika Krzeszów                                          Sztolnie Kowary                                                 Zamek Książ Wałbrzych

          Z przyjemnością przekażemu Państwu wszelkie informacje na temat atrakcji w naszej bliższej i  dalszej okolicy. Dysponujemy mapami i przewodnikami dostępnymi „za ladą” w naszej Karczmie.